İş Kurmak İsteyenlere Geri Ödemesiz 50 Bin Lira

Bildiğiniz gibi bu seçimlerde ekonomik olarak vaadler havada uçuştu. Bir çok kesime hitap eden bu vaadlerde en fazla ilgi gören ve dikkat çeken vaadlerin başında asgari ücret zammı ve sonrasında da kendişi işini kurmak isteyen gençlere 50.000 lira nakit desteği verilecek olması. Bununla da sınırlı kalmayan destek paketine ilave olarak gençler 100.000 liraya kadar faizsiz kredi kullanabilecek.

1 Kasım seçimlerinden sonra tek başına iktidar olmayı ve hükümeti kurmasını garantileyen Ak Parti seçim vaatlerini yerine getirmek için çalışmalarına başladı. Bununla birlikte altyapısını hazırladığı ve faaliyete geçirmeye çalıştığı Karşılıksız Hibe Kredi Desteği ve Faizsiz Kredi hakkında çalışmalar başlatıldı. Bu vaatlerin kesinlik kazanması için Ak Parti kendilerine 100 gün süre verdi ve çalışmalarını bu süre içerisinde yapacağını belirtti.

İş kurmak isteyen gençlere 50.000 Lira Karşılıksız Hibe Desteği ve 100.000 Lira Faizsiz Kredi ile ekonomininde büyük bir canlılık kazanması bekleniyor. Bu konu ile ilgili tüm gelişmeleri ve haberleri sitemizden öğrenebilirsiniz.

2015-11-10


Yorum Gönder

Etiketleri :