Citibank Kredi Notu Sorgulama

Citibank Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu hem bireysel kişiler hem de kurumsal kişiler için önemli bir husustur. Kişi bireysel olarak kredi kullanımını analiz ederken önemli kurumlar çek, senet, kredi ürünleri gibi ticaret yönünden oldukça önemli konularda kredi notu sorgulama işlemi yaparak daha sağlıklı bir şekilde ticaret yapma amacındadırlar. Citibank kredi notu sorgulama sayesinde finansal güvenilirliğinizi de öğrenmek mümkündür. 

Kredi notunuzu sorgulama işlemini öncelikle KKB (Kredi Kayıt Bürosu) vasıtası ile yapabilirsiniz. Öncelikler bu işlemi yapmak için KKB sistemine üye olunması ilk koşuldur. KKB sistemine üye olmak için öncelikle BURAYA tıklayıp, bireysel ya da ticari amaçla üyelik sistemlerinden birini seçerek üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Sisteme kaydınızı yaptıktan sonra artık istediğiniz zaman kredi risk raporunu yani kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. 

Kredi notunu siteden istediğiniz her işlemde ücret ödemeniz gerekmektedir. KKB sisteminin yanında bankamız Citibank kredi notu sorgulama aracılığı ile de kredi notu hakkında bilgi almanız mümkündür. Bankalar vasıtasıyla kredi notu öğrenme işlemini yapmanız içinse ister banka şubelerini kullanabilir, isterseniz internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Banka şubelerini tercih ettiğinizde banka görevlilerine kredi notu sorgulama dilekçesi yazmanız yeterlidir. Banka görevlileri sizin talebiniz üzerine kredi risk analizini size vereceklerdir.

Bankalar aracılığı ile kredi notu öğrenmenin en kolay yolu olarak internet bankacılığını seçenek olarak düşünebilirsiniz. Citibank kredi notu sorgulama ile İşlem yaptığınız banka eğer kredi notu analiz hizmeti veriyorsa internet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra ilgili kısa menülerden kredi notunuzu arattırabilirsiniz. Bankalar da bu sorgulamalardan ücret talep etmektedirler. Aşağı yukarı ücret 5 TL olarak belirlenmektedir.

 
 Yorum Gönder

  1. mesut öztürk diyor ki:

    ihtiyaç kredisi alabilirmiyim

    Etiketleri :