Kredi Çekemiyorum ( altın tüyolar )

Kredi çekemeyenler için alternatif yöntemler, alternatif para bulma yolları ile ilgili sizlere vereceğimiz tüyolara göz atınız. Bu tüyoları uygulayarak sizlerde nakit sıkışıklığınızı giderebilirsiniz.

Kredi Çekememe Nedenleri 

Günümüzde, maddi alım gücünün günden güne düştüğü göz önünde bulundurulduğunda, artık Türkiye'de yaşayan büyük bir kesimin bankalara bağımlı ve cebinde beş parasız yaşadıklarını söyleyebiliriz. Özellikle yapılan alışverişlerde kullanılan kredi kartları, daha önceden alınan evlilik kredisi, ve bilimum ihtiyaç kredileri, araçlar için alınan krediler, özellikle en 10 yılınızı ipotek altına aldığınız ve bankalara giderek ev için aldığınız kredileride üzerine kattığımızda neden nakit paranızın olmadığı bir kez daha ortaya çıkmaktadır. 

Söz konusu acil para bulma olayı olunca, emin olun çevrenizde bulunan akrabalarınız da pek bir işe yaramıyorlar. Özellikle aldığınız bir kaç borcunuzu ertelemiş, ötelemiş ya da ödememiş iseniz, akraba ve arkadaşlarınızın nazarında " güvenilir olmayan kişi " olarak ilan ediliyorsunuz. İşte tam da bu noktada bankaların sizlere verdiği o rakkamsal değerinde çıkış noktası bu.

Neden kredi vermiyor bankalar bana ?

Yukarıda anlattığmız arkaba arkadaş ilişkisinde eğer sizler bir kere arkadaşlarınız, arkadaşlarınız tarafından kara listeye alınmış iseniz, aynı sebepten bankalarda sizi kara listeye alıyor. Söz konusu ihtiyaç ve kredi kartları ile ilgili ödemeleriniz, hatta vergi mükellefi iseniz yatırmadığınız ve hacize girmiş bir telefon taksidi borcu bile, sizin bankalar tarafından kredi verilirken bakılan kredi puanlama sistemi notunuza etki ediyor. Yani yaptığınız ödeme davranışlarından dolayı her halukarda siz kara listeye giriyorsunuz ve artık hiç bir bankadan para çekemez duruma geliyorsunuz. 

Her yol kapalı bana acil para lazım ne yapacağım ?

Daha önceden yani şu kanun çıkmadan önce kişiler 12 taksitle aldıkları iphone telefonları gidip ikiyüz üçyüz tl aşağısına başka birisine satabiliyordu ki artık kanunla bununda önüne geçilmiş durumda. Yapacağınız şeyleri aşağıdan sizlere sıralıyorum. Bunları yapıp yapmamak tamamen sizin elinizde arkadaşlarım. 

Her yol kapandı ve yine de size para lazım ise, aşağıdaki altın tüyoları uygulayabilirsiniz. 

Adınıza faturalı bir hattınız var ise; Bu cep telefonu olayını uygulayabilirsiniz, hatınız üzerinden puanınız ve sistemdeki eskiliğiniz tutuyor ise ( zaten cep telefonunun aylık ödemelerini kesinlikle yapıyorsunuzdur ) hemen en güzelinden bir cep telefonu edinebilir ve bunu sahibinden tarzı sitelerde şıkır şıkır satabilirsiniz.

Beyaz eşya satıcısından; Beyaz eşya satıcılarından en iyisinden no frost bir buzdolabı ya da avlerde kullanılacak olan; klime pahallı bir elektronik ses sistemi vs alabilir ve bunu da aynı yöntem ile peşin olarak biraz daha ucuz fiyatla başka birisine birilerine satabilirsiniz,

Eşiniz kız arkadaşınızın sicili temiz ise; bir iş yeri açarak kosgep destekli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz ki bu en iyi ihtimal ile faiz oranı düşük ve en iyi para bulma yöntemlerinden birisidir.

Evinizde eşyalarınız var ise; acil para ihtiyaçlarında bu eşyalardan bir kaçını sandık odası ya da ikinci el ürün alımı satımı yapan yerlere satabilirsiniz ki bunu tavsiye etmiyorum ürünün bedeli 10 bin ise ancak 3 bin tl ye satabilirsiniz belki de daha düşük paraya alacaklardır.

Bizim sizlere vereceğimiz bir kaç yöntem bu şekilde değerli kredihaberleri.net kullanıcıları. Para bulmanın başka legal bir yolunu biliyor iseniz lütfen konumuzun altından bizlere yorum atarak, diğer paraya ihtiyacı olan kişilere destek olunuz. Bu arada tefeci olayına hiç değinmiyorum arkadaşlarım. Elinizi kaptırırsanız kolunuzdan olursunuz. 

Sağlıklı ve paralı günler diliyoruz. 

KREDİHABERLERİ.NET

 

 

 

 Yorum Gönder

 1. acil kredi diyor ki:

  Merhaba. Stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı?

  1. hüseyin yeşilyurt diyor ki:

   Acil paraya ihtiyaç vardır

   1. nefize günay diyor ki:

    acilen 15.000 ihtiyacım var.yardımcı olabilirseniz sevinirim.

    Etiketleri :