Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama ve kredi notunu öğrenme işlemleri hakkında, bu yazımızda sizlere kredi çekebilmeniz için bankalar tarafından sizlere verilen derecelendirmeyi nasıl yükseltebileceğinizi ve kredi notlarınızı nasıl öğrenebileceğinizi anlatıyoruz.

Findex Findeks kredi notu ortalaması, Tc kimlik ile sorgulama işlemleri nasıl yapılıyor ?

Kredi ortamaları; özellikle kredi çekimi sırasında tüm bankaların sorgulama ekranlarında sizler için karşılarına bir sayı çıkmakta arkadaşlarım. Risk durumunuza göre bankalar tarafından sizlere verilen ve sizlerin risk durumunuzu gösteren sıralama aslında. 

Peki bunlar ne kadar önemli ?

Kredi ortalamanız riskli ise ilgili banka ve bankalar tarafından sizlere emin olun kredi verilmeyecektir. Genelde bu işlemleri sıralacak olur isek, en riskli orta riskli az riskli iyi ve çok iyi olmak şartı ile 5 sınıfa ayrılmış durumdasınız. Yani sınıflandırıldınız. 

Ahmet abinin arkadaşıyım dediklerinde, Ahmet abiye ilgili kişi hakkında " Abi nasıl bilirsin benden mal istiyor kefilmisin " diye sorduğunuz gibi artık bankaların hesaplarında sizlerinde dereceleri var ve buna göre kredi alımlarında değerlendiriliyorsunuz. Tek referans kredi puan durumunuz. 

KREDİ NOTUNU NASIL YÜKSELTEBİLİRİM

Düzenli ödemeler, kredi kartlarında düzenli ödemeler düzenli ödemeler yine düzenli ödemeler. En ufak bir takıntı ve ya hiç takıntınız yok ise yeni aldığınız aracınız için çektiğiniz kredi, yine hiç takıntınız ve ödemelerinizde aksatma olmadığı halde 10 yıllığına çektiğiniz ev kredileri bir sonraki kredi çekiminde ( bu krediler kapatılmamış ise ) puanlarınızı emin olun son derece düşürecektir bilginiz olsun.

Kreti Notu Sorgulama

KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİP SORGULAYABİLİRİM ?

Tc kimlik bilgileriniz ile sorgulama yapabilmeniz için BURAYI TIKLAYINaçılacak olan sayfada aşağıdan sizlere sunmuş olduğumuz resimde görünen sitenin orta sağa yakın kısmından TC KİMLİK BİLGİLERİNİZİ giriyorsunuz. Sorgula butonuna basıyorsunuz. 

Sorgula butonuna bastıktan sonra sayfada hiç bir şekilde işlem yapamayan ve " Ee sorgulamıyor " diyenler lütfen sitenin üst tarafındaki popup engelleyiciyi devre dışı bırakın yani başka bir deyişle findeks.com sitesine izin verin. daha sonra sorgulama yaptığınızda tc kimlik bilgilerinizi girdikten sonra size Kimlik Bilgileri sayfası açılacaktır. Buradaki sayfadan kendi  bilgilerinizi yazarak sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Yorum Gönder

Etiketleri :