Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme İşlemleri

Banka kredi notu daha önceden bankalar ile tüm çalışmalarınızı yansıtan ve kredi çekmek istediğinizde ilk başta ona ihtiyaç duyulan puan tablosudur. Her banka müşterilerine kredi vermeden önce öncelikle kredi notuna bakar ve düşük olanlara kredi onayı vermezler.

Önceki dönemlerde kredi ödemeleriniz,kredi kartı ödemeleriniz hatta başka bir kurum ile icralık olmanız durumunda bankalar bu durumu risk kabul eder ve size kredi onayı vermezler. Ancak kredi ödemeleriniz düzgün,kredi kartı ödemeleriniz zamanında hatta banka hesaplarınızda sürekli hareket bulunuyorsa ve ödemelerinizi hiç aksatmıyorsanız kredi notunuz yükselir ve yüksek miktarlarda kredi kullanabilirsiniz.

Kredi notu düşük olan kişiler bankalara yapmış oldukları kredi başvuruları,kredi kartı başvuruları olumsuz sonuçlanmakta hatta bankaların elinde olan kredi faizleri bile yüksek gösterilmektedir.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından tutulan ve bütün bankaların bulunduğu size ait geçmiş bilgiler sayesinde banka kredi notu sorgulama işlemleri Merkez Bankasının verecek olduğu en yakın sonuçları vermektedir.Merkez bankasında size ait verilerin toplanması ile birlikte size ait bir kredi notu bulunmaktadır.Kredi Notu Sorgulama işlemi de herhangi bir banka şubesinden yada bireysel başvuru ile yapılmaktadır.

KREDİ NOTUNUZU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZYorum Gönder

Etiketleri :