Tc Kimlikle Kredi Puanı Sorgulama

Tek “Tık” İle Kredi Puanı Öğrenme

    İnternetin gelişmesi ile beraber artık paraların yerini kredi kartları almakta. Online alışveriş sistemleri, taksit imkânları ve kolay ödeme yöntemleri ile insanlara daha cazip gelmekte kredi kartları ve krediler. Görünürde cepten para çıkmaması insanların daha cesur harcama yapmalarını sağlıyor. Ancak bir süre sonra bu borçları ödemek gerekiyor.

İşte tam da burada, kredi puanı devreye giriyor. Borçlarını düzenli ödeyen ve bankanın belirlediği şartlara uyan biriyseniz, kredi puanınız artıyor. Yok, eğer düzensiz bir şekilde ödüyorsanız ya da ödemiyorsanız doğal olarak kredi puanınız da düşecektir. Çoğu kişi geçmişte ödemekte zorlandığı borçların kredini puanını düşürüp düşürmediğini merak etmektedir. Tc Kimlik no ile kredi puanı sorgulama bu iş için en kolay yoldur. 

Kredi Kayıt Bürosu (KKB ) vatandaşların kredi notunu tutmaktadır. Başlarda bu işlemi sadece bankalar aracılığı ile yapan KKB şimdi vatandaşların doğrudan ulaşmasını ve internet siteleri üzerinden Tc Kimlik no ile kredi puanı sorgulama işlemini yapabilmesini sağlıyor. Yalnız hatırlatmak gerekir, bu işlem için her defasında ücret alıyor. 

Aynı şekilde kredi puanı banka şubelerinden de yapılabiliyor. Bir dilekçe yazılması yeterli oluyor. Ancak zaman kaybetmeye gerek yok diyorsanız internet bankacılığı üzerinden bu işlemleri yapabiliyorsunuz. Bunun için gerekli olan sadece bankanızın internet sitesine girip kayıt yaptırmak. Sonrası ise Tc Kimlik no ile kredi puanı sorgulama işlemini gerçekleştirmek olacaktır. KKB gibi bankanız da sizden ücret talep edecektir. Bu ücret 5 TL gibi bir fiyat olacaktır. Kolay gelsin.

TC KİMLİKLE KREDİ PUANI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
 Yorum Gönder

Etiketleri :