Ücretsiz Banka Kredi Notunu Öğren

Tc kimlik ile kredi notum kaç ? Kredi notu öğrenme Cep telefonu ile kredi notu nasıl öğrenilir ?

Daha önceden findex.com sitesi üzerinden sorgulama yapılabiliyordu. Şimdi de yapılabiliyor fakat para istiyorlar. Şimdi bu siteye kayıt olmak yerine hattı turkcell olanlar kredi notunu sorgulayabiliyorlar. Bundan önce sizlere biraz bilgiler sunayım daha sonradan da kredi notlarınızı nasıl sorgulayabileceğinizi anlatayım. 

Kredi Notu neyi ifade ediyor ?

Kredi notları 9 bankanın önderliğinde oluşturulan bir sistem aslında. Bu sistemde sizlerin kredi puanları, bankaların gözündeki kredi alabilirliliğinizi ölçüyor. Kredi puanlarının ne anlama geldiğini merak edenler için aşağıdan bilgileri veriyorum.

 

0 - 799 KREDİ PUANI NEYİ İFADE EDİYOR ?

Bu puan ile sizler ne yazik ki beter durumdasınız. Türkiye ortalamasının altındasınız ve bankadan kredi yerine bir büfeden kibrit alabilirseniz şanslısınız. Üzgünüz ama bankalar için sıfırsınız !

 

800 - 1299 KREDİ PUANI NEYİ İFADE EDİYOR ?

Bu puana sahip olan kişiler bir kaç kere bankalar tarafından aranmış ve muhtemelen borçlarınızın ödenmesi için size bir kaç cümle sarfetmiştir. Birazda olsa kredi imkanınız var ama düşüksünüz yinede kredi için.

 

1300 - 1499 KREDİ PUANI NEYİ İFADE EDİYOR ?

Ehh bu puanlar arasında bişeyler geldi ise riskiniz az yani kredi alabilirsiniz, en azından bu puana sahip kişilere bankalar güveniyor demektir. 

 

1500 - 1699 KREDİ PUANI NEYİ İFADE EDİYOR ?

Bu puan aralığında bulunan kişiler bankalar tarafından oldukça güvenilir olarak bilyinirler. Performansınızda az düşüklükler ya da mevcut borçlarınız biraz yükselmiş ama yinede ödemeye galret ediyorsunuz.

 

1700 - 1900 KREDİ PUANI NEYİ İFADE EDİYOR ?

Hah işte bu tamda bankaların aradığı güvenilirlerin güveniliri, bankadan girerken ışık saçan, her türlü krediyi hemen alabilen grup. Bu puan aralığında olan birileri var ise konumuza yazsın. Türkiye şartlarında artık bu kişilerin nesli tükendi diye biliyoruz yoksa var mı ?

PUANLARDAN SONRA NELER YAPMANIZ GEREKİYOR ?

Bu puanlama sistemini öğrenmek için sizler TURKCELL telefonlarınızın mesaj yaz bölümüne giriyorsunuz. 1122 ye SMS gönderiyorsunuz;

TC KİMLİK NUMARANIZI BOŞLUK DOĞUM TARİHİNİZİ YAZARAK 1122'ye gönderiyorsunuz. 

Bir kaç dakika içinde Turkcell müşteri hizmetleri tarafından bilgilendirme raporu alacaksınız. Ha bu ücretli mi tabiki kimse öpemeyeceği deveye heybe atmaz 9 tl ücreti var. Ücretsiz sorgulayabileceğiniz herhangi bir yer de yok. 

ÜCRETSİZ KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENİRİM ? >>>> TIKLA

Yukarıdaki linkten sizlere alternatif olarak ücret vermeden nasıl findeks kredi notu sorgulyabileceğinizi çok detaylı olarak anlatarak harika da tüyolar vermiş bulunmaktayız. Ayrıca, kredi notu düşük olanlar ve yükseltmek isteyenler için aşağıdaki yazımız son derece yararlı olacaktır.

BANKA KREDİ NOTUMU NASIL YÜKSELTEBİLİRİM TIKLA

Yukarıda yazılanlardan başka her türlü kredi yolu kapalı olan ve paraya çok acilen ihtiyacı bulunanlar da aşağıda yer alan konumuza bakabilirler.

ÇOK ACİL PARAYA İHTİYACIM VAR >>> TIKLAYINIZYorum Gönder

Etiketleri :