Banka Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

BANKA KREDİ NOTU NEDİR VE NASIL ÖĞRENİLİR?

Banka kredisi almak finansal ihtiyaçlar için temel araçlardan biri olunca Banka kredi notu Nasıl Öğrenilir sorusunun cevabı da önem arz etmektedir. Bankacılar kredi notunun verdiği sayısal sonuca dayanarak bireysel ve kurumsal müşterileriyle ilgili finansal ilişkilerini kurarlar. Banka yöneticileri bir kişi/kuruma geçmiş referanslarını esas alarak ortaya çıkan kredi notu analizini bir barometre olarak kullanır. 

Her banka aynı minval üzerinde hareket eder. Banka yöneticilerinin bunlara bakmaları kendi kariyerlerini de etkileyeceğinden son derece dikkat ederek banka menfaatlerini öne çıkarır. Böylece banka müşterileri kredi notuna göre bir kredi notu sıralamasına tabi tutulur. Türkiye için kredi notu değerlendirmesi 0-1900 değerleri arasındadır. 0 ve ona yakınlaşan her değer çok riskli kabul edilir. 0 artık en riskli durum olup kredi itibarı yok demektir. 0-799 en riskli değer aralığıdır. 1700-1900 ise en iyi demektir. 1299’un üstü ise ortalamanın üstünde demektir. Peki, Banka Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Bunun için BURADAKİ sitesine girip öğrenebilirsiniz. Fakat ücretli üye olmak gerekecektir. Bankanızı arayarak da öğrenebilirsiniz. Ancak bu hizmeti her banka sunmayabilir. Bir dilekçe ve çok küçük bir ücret karşılığında banka yetkilisi isteğinizi cevaplandıracaktır. Banka Kredi Notu Nasıl Öğrenilir sorusunun yanıtına en sağlıklı ve hızlı ulaşmanın yolu da budur. Ayrıca bazı bankalar SMS yoluyla da bu hizmeti ücretsiz sunabilmektedir. 
 Yorum Gönder

Etiketleri :