Emekliye kredi veren bankalar

Emekliyim hangi banka bana kredi verir, işte emeklilerin kredi alabilecekleri bankalar ve altın öğütler bu yazımızda

Bankalardan Emeklilere Kredi Fırsatları

 

            Emekliler bankalar için en kıymetli müşterilerdir. Çünkü her ay düzenli olarak aldıkları maaşları bulunmaktadır. Emekliye Kredi Veren Bankalar düşük faiz oranları ve uzun vadede ödeme planı uygulayarak daha çok müşteri çekmeyi hedeflemektedirler. Tatil kredisi, ihtiyaç kredisi, konuk kredisi gibi pek çok alanda kredilere başvuruda bulunabilen emekliler, diledikleri kredi çeşidini talep edebilmektedir.

            Eğer emekli banka maaşını kredi çektiği bankaya taşırsa, bu durumda banka çok daha az miktarda faiz oranı ile kredi alma imkânı vermektedir. Bunun sebebi kredi taksitlerinin ödenmesinin düzenli maaşınız ile ödenerek garanti altına alınmasıdır. Yani maaşınız yattığı anda banka otomatik bir şekilde o aylık kredi borcunuzu tahsil edebilecektir.

 

            Denizbank ve İş bankası Emekliye Kredi Veren Bankalar arasında en uygun faiz oranlarını uygulayanlardır. Diğer bankalar da emeklilere kredi hizmeti sunmaktadır ancak her bankanın faiz ve vade oranı birbirinden farklı olduğu için değişiklik göstermektedir. Denizbank emeklilere 3 ayda 1 anapara ödenmesi şeklinde kredi imkânı verirken; İş bankası ise müşterilerine ayda 1 ya da 3 ayda 1 taksit şeklinde ödemeli kredi sunmaktadır.

            Çok büyük fırsatlar sunmasalar da diğer Emekliye Kredi Veren Bankalar ile karşılaştırıldığında daha cazip teklifler yapmaktadırlar. Mesela emekli maaşınızı Denizbank’a taşıdığınız takdirde banka sizlere değişik olanaklar tanıyabiliyor. İş bankası da emekliye özel fırsatlar tanıyarak, 36 aya varan vade ile kredi çekmelerine izin veriyor.Yorum Gönder

Etiketleri :