Emekliyim Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

EMEKLİLERE KREDİ ÇEKERKEN GETİRİLEN ŞARTLAR!

Emekliler için kredi çekmek için çok daha özel şartlar gerektirmekte. Emekli olan kişinin maaşındaki düşüşler nedeniyle kredi verilirken dikkate alınan bazı unsurlar bulunmakta. Bu durumda emeklilerin aklına " Emekliyim ne kadar kredi çekebilirim ?" sorusunu getirmekte.

Bankaların ihtiyaçlarımızı karşılaması amacıyla verdiği kredilerde pek çok şart aranmaktadır. Bu şartları oluşturan ana sebep ise kişinin aldığı krediyi geri ödeyebilmesi gücüne göre belirlenmektedir. Pek çok bankanın ön koşulunu da bu oluşturmaktadır. Emekli olan kişilerse bu durum göz önünde bulundurularak kredi çekebilmektedir. Pek çok emekli vatandaşta buna bağlı olarak " Emekliyim ne kadar kredi çekebilirim ?" gibi bir soruyla karşımıza gelmekte.

Emeklilerin kredi çekmesinde belirleyici durum aldığı emekli aylığıdır. Bir ay içerisinde alınacak olan emekli maaşının 4' te 3'ü kişiye kredi olarak verilebilmektedir. Emekliler için bu durumda alabileceği tutar 1000 TL' den başlamaktadır. Ayda ödeyebileceğiniz miktar ise 100 ila 600 TL arasında olabilmektedir. 

Toplam vadeli taksit ayınız ise 36 ay ile 64 ay arasında değişebilmektedir. Kullanacağınız kredinin miktarını bankaların bu şartları nasıl kullandığına göre değişmektedir. " Emekliyim ne kadar kredi çekebilirim ?" sorusunun cevabı da bu aralıklarda değişkenlik gösterebilmektedir. Sizde bankaların şubelerine giderek ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Çekeceğiniz kredi miktarı ile ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Bankalar her emekliye özel pek çok fırsatı da sizlere sağlamakta.
 Yorum Gönder

  1. osman gümüş diyor ki:

    emekliyim kredi için baş vurdum onaylanmadı lutfen bana yardımcı olun

    Etiketleri :