Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir?

Her evin temeli olan ve bir çok iş yapıpda hiçbirşey yapmıyormuş gibi gösterilen ev hanımlarının işi gerçekten çok zordur.Sabah kahvaltı ve bulaşık sonrasında çocuklar var ise çocukları okula hazırlama,öğlen eve gelerek evin işlerini yapma,akşam yemeği hazırlığı,eşin ve çocukların eve gelmesi ile birlikte akşam yemeği bulaşık sonrasında diğer yiyecekler yine bulaşık,ütü çocukla ilgilenme ve sonrasında eş ile ilgilenme gibi gibi gibi şeyler sonucunda halen ev hanımları birşey yapmıyor tabiri komik geliyor.

Bu yazımızda ev hanımlarının evin yükünü hafifletmek amacıyla ev hanımları nasıl kredi çekebilir konusu hakkında biraz bilgi paylaşmak istedik.

EŞİNİZİN SİZE KEFİL OLMASI GEREKİR

Ev hanımlarının kredi çekebilmesi için en çok kullanılan yöntemlerden birisi eşinizin yada haneden geliri olan bir kişinin size kefil olması gerekir.

TAŞINIR YADA TAŞINMAZ ÜSTÜNDEN MAL BEYANI İLE KREDİ ÇEKİLEBİLİR

Ev hanımları kredi çekmek istiyorsa taşınır yada taşınmaz mallarınız üzerinden teminat göstererek kredi çekebilirsiniz.Önemli bir konuya değinecek olursak artık aynı evde oturanlar birbirlerinden habersiz kredi çekemiyorlar yani mutlaka eşlerin rızası gerekiyor.Özellikle ev hanımları için çıkarılan bu kanundan eşlerde kimi zaman yararlanabiliyor.

BANKA PUANINIZI YÜKSELTEREK KREDİ ÇEKEBİLİRSİNİZ

Bankalardan bir mevduat hesabı açarak ve küçük birikimleriniz üzerinden işlem sağlayarak banka puanınızı arttırabilir ve gelir belgesi olmadan kredi çekebilirsiniz.

Sizler için bir başka yazımız olan ev hanımlarına kredi veren bankalar konumuzu da inceleyebilirsiniz.

 

 

 Yorum Gönder

Etiketleri :