Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Günümüzde bankalar, çalışan insanların yanı sıra ihtiyaç sahibi ev hanımlarına da kredi olanağı sağlamaktadır. Beğendiği bir eşyayı almak ya da kendi işini kurmak için krediye ihtiyaç duyan ev hanımlarının en çok merak ettiği konu, kredi alıp alamayacaklarıdır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar elbette vardır. Pek çok banka ev hanımlarına kredi olanağı sağlamaktadır ancak bunun da belirli şartları vardır. Size ait bir mülkünüz varsa, ipotek ettirdiğiniz takdirde ev hanımı da olsanız ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Şartları sağladığınız takdirde bankaya göstermiş olduğunuz mülkünüzün değerinin belirli bir yüzdesine kadar kredi çekme şansınız olabilmektedir. Herhangi bir teminat gösterebilme durumunuz varsa, kredi almak için işiniz çok daha kolay olacaktır.

Peki, Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir? Kesin bir banka ismi verilmesi doğru değildir. Çünkü her banka aynı şartları istememektedir. Bu bankalar herhangi bir gelir vergisi istemeden kendilerine gelen kredi başvurularını kabul etmektedir. Kredi vermek için önem verdikleri en önemli husus kredi notlarıdır. Kredi notları, olumsuz yönde düşük seviyede olmaması gereklidir. 

Bankalarla hiçbir şekilde çalışmadıysanız (kredi kartı kullanımı, maaş hesabı gibi) kredi notunuz görünmeyebilir. Garanti bankası, Finansbank, TEB ve Denizbank Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasındadır. Bu durumda da bankalar sizlere kredi vermek istemeyebilir. O yüzden eğer kredi almak istiyorsanız, kredi notunuzun en azından Türkiye standartlarında olması gereklidir.

 
 Yorum Gönder

Etiketleri :