Hibe Kredi Nedir Nasıl Alınır?

Hibe Kredisi Almak İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle hibe kredi nedir nasıl alınır kısaca bir açıklayalım. Hibe kredi, çevresel kalkınma ve istihdam gibi faktörler göz önünde bulundurularak, kendi isini kurmak isteyen veya hali hazırda kurduğu isi genişletip, geliştirmek isteyen kişilere devletin ödediği sermayedir. Kars iliksiz hibe kredisi alındığında kişiler, aldıkları krediyi uzun vadelerde geri ödeme seçeneğine sahiptir. İşin avantajlı yani, sadece alınan paranın geri ödenmesidir, herhangi bir faiz ödeme söz konusu değildir.

Türkiye’de hibe kredisi dağıtan resmi kurumlardan bazıları; TUBITAK, KOSGEB, Avrupa Birliği Hibe ve Kredileri ve Kalkınma Ajansları gibi kuruluşlardır. Hibe kredisi almak istendiği takdirde, bu kuruluşlardan herhangi birine başvurulabilir. Bunların yanında, kişilere hangi prosedürlerin uygulanması gerektiği konusunda bilgi veren danışmanlık şirketleri vardır. Ancak, mevcut kuruluşlar hibe miktarına paralel olarak kişilerden komisyon almaktadır. Bu komisyonlar ödenmek istenmediği takdirde, acık ve anlaşılabilir bir dille yazılmış hibe kredi dijital eğitim kitabini kullanabilir, hibe alma konusunda bilgi sahibi olunabilir. Hibe kredi nedir nasıl alınır sorularının yanında, hibe kredisini kimler alabilir sorusunun cevabini da verelim. 

Girişimciler, sanayiciler, zanaatkarlar, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, dernekler, çiftçiler, üreticiler veya işletmesi olan ve geliştirip büyütmek isteyen kişiler hibe kredisi alım başvurusunda bulunabilirler. Hibe kredi nedir nasıl alınır, kimler alabilir gibi soruların cevaplarını mevcut makalede verdik. Buna ek olarak, ilgili sitelerden geçmişte hibe kredisi almış kişilerin yorumlarını okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.
 Yorum Gönder

Etiketleri :