Kredi almak için en az kaç ay sigortalı olmak gerekli

Bankalardan kredi alabilmek için kaç aylık sigortam olması gerekiyor ? İşte kredi alabilmeniz için gerekli detaylar.

BANKALARDAN KREDİ ALMAK İÇİN EN AZ KAÇ AY SİGORTA GEREKLİ!

 

            Krediler hayatımızı her ne kadar kolaylaştırsa da bir krediyi almak oldukça zor. Bankaların taşıdığı politikalar gereği kredi alabilmenin belli başlı şartları vardır. En çok karşılaşılan sorulardan biride " Bankalardan kredi almak için kaç ay sigortalı olmalıyım ?" sorusu.

 

            Bankaların en önemli şartlarından biri herhangi bir devlet destekli sigortanızın bulunmasıdır. Sigortanızın bulunmasının önemi ise çalıştığınız bir işin garantisi niteliğinde olmasıdır. Bankalarda geri ödemeyi rahat sağlayabilecek kişilere daha kolay şekilde kredi verebilmektedir. Bundan dolayı çoğu kişinin akla gelen ilk sorusu " bankalardan kredi almak için kaç ay sigortalı olmalıyım ?" olmakta.

            Her bankanın bu duruma özel bir koşulu vardır. Sadece bir ay sigortası yatmış olan bir kişiye bankalar kredi vermeyecektir. 4 ila 6 ay boyunca sigortanızın yatması gerekmektedir. Üstelik sigortanız yatsa dahi ne kadar kredi alacağınızı belirleyen unsur kaç TL üzerinden sigorta yatırıldığıdır. Eğer sigortanız asgari maaş üzerinden yatırılıyorsa sınırınız 10 bin TL olmaktadır. Asgariden daha yüksek sigortası yatanlarda rahatlıkla 15 bin TL ila 20 bin TL arasında krediler alabilmektedir. Böylelikle " bankalardan kredi almak için kaç ay sigortalı olmalıyım ?" sorusunun da cevabını almış bulunduk.

 

             Sigortanızın 4 ila 6 ay arasında yatıyor olması kredi almanız konusunda en büyük avantajlardan biridir. Neredeyse tüm bankalardan sigortanızın bu durumu ile kredi almanız mümkün kılınmıştır. Sizde ihtiyacınız olan kredi için tercih ettiğiniz bankanın şubesinden bilgi alabilirsiniz.Yorum Gönder

Etiketleri :