Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

ÜCRETLİ ÇALIŞMIYORSANIZ VE KREDİ ALMAK İSTİYORSANIZ TAVSİYELERİMİZE KULAK VERİN

Her insan nakit para ihtiyacı hissettiği vakit eğer daha önceden birikim yapmamışsa bankalardan ihtiyaç kredisi çekme yoluna başvurur. Bankalar genellikle aktif SSK primi olan ve aktif çalışan kişilere kredi tahsis etmektedir. Ancak zaman zaman işsiz kalmamız, öğrenci olmamız, maaş alamamamız gibi nedenlerle düzenli maaş alamayız. Bu dönemlerde kredi çekmek istediğimizde banka tarafından bizden istenen son dönem maaş bordrosunu haliyle ibraz edemeyiz. Bu nedenle kredi başvurumuz olumsuz sonuçlanır.

Bu durumdaki pek çok insan maaş bordrosuz kredi veren bankalar ile irtibata geçip görüşerek kredi çekmek isterler. Öncelikli olarak bilmeniz gereken husus eğer maaş belgesiz kredi çekmek istiyorsanız kredi kayıt bürosu nezdindeki kredi puanınızın yüksek seviyede olması gerektiğidir. Çünkü düşük bir puan bankalar için ciddi bir risk iken üstüne bir de maaş belgesi ibraz edememeniz bankaların gözünde sizi daha riskli bir konuma getirir.

Maaş bordrosuz kredi veren bankalar; bu krediyi tahsis etmek için sizden maaşa alternatif bir gelir kaynağına sahip olduğunuzu belgelemenizi isteyeceklerdir. Örneğin öğrenciyseniz ve ailenizden hesabınıza düzenli olarak para geliyorsa bunu bankaya gelir olarak sunabilirsiniz. 

    Aynı şekilde almakta olduğunuz burslar da gelir olarak nitelendirilebilir. Eğer bankaya ibraz edebileceğiniz böyle bir geliriniz yok ise maaş bordrosuz kredi veren bankalar sizden ipotek edebileceğiniz bir menkul veya gayrimenkul sahibi olup olmadığınızı araştırır. Eğer İpotek kapsamına giren bir malınız varsa bu malınız ipotek edilmek suretiyle size kredi tahsis edilir.

 
 Yorum Gönder

Etiketleri :