Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde sigortası olmayan kişiye kredi veren bankalarda bulunuyor.Bankalar kredi verirken her ne kadar sigorta primlerine ve sürekliliğine bakıyor olsa da sigortası olmayan kişilere de kredi verebiliyor. Tabi bunun için sigortası olmayan kişinin kredi notunun biraz yüksek olması ve geçmişinde hiç bir ödeme probleminin olmaması gerekiyor.

Çünkü bankalar kredi verirken öncelikle düzenli bir gelirinin olmasına ve geçmiş dönemdeki ödemelere bakmaktadır.Bu iki durum birleştiği zaman bankalar bunu öncelik olarak sayara ve rahat kredi verir.

Sigortası olmayan kişilerin bankalardan yüksek miktrlarda kredi çekmesi gerçekten çok zordur. Ama kredi kullanacağınız bankada bankayı tatmin edecek kadar paranız bulunuyorsa ve geçmiş ödemelerinizde de sıkıntı yoksa bankalar başvurunuza daha olumlu bakar.

Son zamanlarda bazı bankalar sigortasız olan kişilere kredi kullandırabilmektedir. Üzerinize olan bir gayrimenkulünüz, otomobiliniz, işyeriniz ya da arsanız varsa sigortasız kişiye kredi veren bankalar aracılığı ile sizler de kredi alma şansı yakalayabilirsiniz. Mesela, kira geliriniz var ve bunu da bankaya belgeleyebilirseniz bankanın belirleyeceği limitlerde kredi kullanabilirsiniz. Bazı bankalar kefilsiz ve gelir belgesiz de olsa ihtiyaç kredisi taleplerine olumlu yaklaşabilmektedir.Yorum Gönder

Etiketleri :