SSK Olmadan Kredi Çekebilir miyim?

SSK OLMADAN KREDİ ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Kredi acil nakit ihtiyaçlarımızda işimizi görmemizi sağlıyor. Ancak kredi kullanabilmek için bazı şartları bulundurmak gerekiyor. Bankalar, aradığı bu şartları bulamaması halinde kredi vermiyor. Peki, SSK olmadan kredi çekebilir miyim? Diyeceksiniz. Bankalar kredi verirken krediyi kullanacak kişinin gelir sahibi olması şartını koşar. Daha sonra ise kredi çekecek kişiden bu gelirini belgelemesini isteyebilirler. Yani maaş bordrosu talep edebilirler.

SSK olmadan kredi çekebilir miyim? Sorusunun cevabı olumsuz değildir aslında. SSK olmadan, gelir belgelenmeden kredi çekilemez ancak bankaya gösterilecek bir teminat olması durumunda kredi rahatlıkla çekilebilir. Üzerinize bir tapu senedi ve ya gayrimenkul senedi var ise bunları bankalara teminat göstererek kredi kullanabilirsiniz. Kredi çekerken teminat göstermeden krediye başvurmanız durumunda bankaların arayacağı bir diğer şart ise 6 aylık sigorta priminizin yatıp yatmamış olmasıdır. ğer bu şartı sağlıyorsanız çalışmıyor dahi olsanız bankalar kredi verebilmektedir.

Eğer SSK’nız, belgelenecek bir geliriniz ve teminatınız yoksa bankalar bu durumda varsa kredi kartı ödemelerinize bakar. Bankalara yaptığınız düzenli ödemeler kredi notunuzu yükseltir. Kredi notunuzun yüksek olması ise bankaların size daha kolay kredi vereceği anlamına gelir. SSK olmadan kredi çekebilir miyim? Diyorsanız evet, bahsettiğimiz üzere SSK olmadan kredi çekmenin birkaç yolu vardır. Yukarıdaki şartların belli bir kısmını taşıyorsanız ve kredi sicili temiz ve kredi puanı yüksek bir kefil bulmanız durumunda bankalar kredi vermeye daha olumlu bakmaktadır.

 

 
 Yorum Gönder

Etiketleri :