Yapı Kredi Evlilik Kredisi

DÜĞÜN YAPMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Evlilik, manevi anlamda ciddi bir müessese olduğu gibi manevi olaraktan ciddi bir gideri ifade etmektedir. Bu nedenle özellikle erkek çocukları için çalışmak ve erken yaşta bir meslek ya da iş sahibi olmak önem arz etmektedir. Yapılacak evlilik ve dolayısı ile düğün için maddi birikim gerekli görülmektedir.

Çalışmak ve ev eşyalarını satın almak, ev almak, düğün masraflarını karşılamak için maddi olarak fazla giderin olması yapı kredi evlilik kredisi imkânını önemli hale getirmektedir. Yapı kredi bankası yeni evlenecek çiftlere bir anda fazla masraf yapılmasında zor duruma düşmemeleri için destek sağlamakta ve evlilik kredisi vermektedir. 

Yapı kredi evlilik kredisi, en yakın yapı kredi bankasını ziyaret etmeniz veya online olarak yapı kredi sayfası üzerinden başvuru kabul etmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra herhangi bir yapı kredi şubesine gitmeniz ve resmi işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemler için aşağıdaki belgeler hazırlanmaktadır.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi İçin Gerekli Evraklar

1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,

2. Gelir durumunu gösteren; 

 - Son 2 aylık güncellenmiş maaş bordrosu veya şirket yetkilileri tarafından başlıklı kağıda yazılıp imzalanmış maaş yazısı ve yetki belgesi,

 - Emekli olanlar için maaş cüzdanları fotokopisi,

 - Serbest meslek sahibi olanlar için son vergi levhasının fotokopisi,

 - Mevcut kira gelirine sahip olanlar için kira kontratının fotokopisi, gibi belgeler yapı kredi evlilik kredisi için gerekli olmaktadır.

 

 
 Yorum Gönder

Etiketleri :